Робота психолога – це наче робота садівника, який доглядає за різними рослинами. Саме він має побачити і зрозуміти, чому одна рослинка любить сонечко, інша – тінь; одній подобається барег річки, іншій – вершини гори; одна росте в піску, а інша – лише в родючому грунті. А, зрозумівши дитину, донести до інших знання про те, якого догляд потребує кожна з цих дітей-«рослинок», інакше результат нашого виховного впливу буде незадовільний. В кінці листопада пройшов у школі тиждень психології. Про початок тижня свідчила різнобарвна та яскрава газета « Хай душа промениться добром!» з мудрими висловлюваннями про людину і людські стосунки, які зацікавили не тільки педагогів і учнів, але усіх відвідувачів школи. Деякі учні дуже перейнялися цією ідеєю і пропонували свою допомогу, показали знання мудрих висловів багатьох видатних людей. Протягом усього тижня працювала «Пошта довіри» - ми передбачали, що діти ділитимуться своїми переживаннями, ставитимуть запитання… Ми заздалегідь попередили, що всю пошту читатиме психолог, який пересилатиме адресатам тільки позитивні послання. Дуже приємно, що наші діти вміють так відкрито висловлювати свої почуття. Увесь тиждень школярі «відривалися» на «парканах одкровень», яких вистачало щонайбільше на дві перерви. Щодня тему «паркану» міняли. Був проведений конкурс на найкращу фразу. Потік позитивних висловлювань, гарних фраз вражав багатогранністю. За цей тиждень наші учні не раз нас по доброму дивували. Так, вихованці, збираючи інформацію для відповідей у грі «Слідопит», вихором, не зважаючи ні нащо, проносилися шкільними коридорами. Завдання були непрості: щоб з ними успішно впоратися, необхідно було виявити організованість, кмітливість, перебороти сором’язливість, тому що часто за відповідями доводилося звертатися до вчителів, лікаря, бібліотекаря, техперсоналу. Очі дітей світилися захватом. Було за цей тиждень ще багато різних заходів, в яких учні проявляли активність, творчість, уяву, переживали ситуації успіху. Байдужим не залишився ніхто, усі були просто охоплені «хвилею любові». Шкода було лише, що все так швидко скінчилось.
План тижня психології
Понеділок Девіз дня «А кому легко?» 1. Гра «Слідопит». (Учні 5-11 кл.) 2. Гра «Паркан». (Учні 1-11 кл.) – «Щастя – це …» 3. Казкотерапія «Дружна країна» (Учні 1 кл.) 4. Розвивальне заняття «Рух – це життя» (Учні 5 кл.)
Вівторок Девіз дня «Усі професії важливі, усі професії потрібні». 1. Гра «Паркан». (Учні 1-11 кл.) – «Компліменти улюбленим учителям.» 2. Розвивальне заняття «Цікавий світ професій» (Учні 2 кл.) 3. Заняття з елементами тренінгу «Початок професійного самовизначення.» (Учні 8-9 кл.)
Середа Девіз дня «Молодь проти СНІДу.» 1. Гра «Паркан». (Учні 1-11 кл.) – «Моє майбутнє …» 2. Конкурс творів на тему «Молодь проти СНІДу.» (Учні 9-11 кл.) 3. Анкетування на тему: «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД.» (Учні 7 кл.) 4. Перегляд відеофільмів про ВІЛ/СНІД. (Учні 8-11 кл.)
Четвер Девіз дня «Поговоримо відверто.» 1. Гра «Паркан». (Учні 1-11 кл.) – «Життєві цінності…» 2. Тренінгове заняття «Попередження торгівлі молодими людьми.» (Учні 10 кл.) 3. Перегляд відеофільму «Станція призначення – життя.» (Учні 10-11 кл.)
П’ятниця Девіз дня «Взаєморозуміння.» 1. Гра «Паркан». (Учні 1-11 кл.) – «Куріння…» 2. Розвивальне заняття «Я+ІНШІ». (Учні 6 кл.) 3. Соціально-психологічний тренінг «Як себе оцінювати?» (Учні 4 кл.) 4. «Скринька побажань» ( щодо подальшої роботи психологічної служби школи).
В кінці тижня на загальношкільній лінійці були відзначені найактивніші, найкмітливіші, найвідвертіші учасники. У відповідь на дитяче визнання кажу: «Величезне спасибі всім за виявлений інтерес та активність! Ми вас усіх любимо!».
Мельник Л.Г. - практичний психолог
|